Sprawdzian dla klas VI

Uczniowie klasy VI osiągnęli bardzo wysoki wynik ze Sprawdzianu klasy VI. Z części I (j.polski i matematyka): 31,35p (76%), a z części II (j.niemiecki) - 25,81p (65%). Z j.polskiego uzyskano 77%, a z matematyki 76%.

Wynik z części pierwszej jest najwyższy w historii szkoły i jest wyższy od średniej gminy, powiatu, województwa wielkopolskiego i kraju. Szkoła Podstawowa w Lenartowicach osiągnęła najwyższy wynik wśród wszystkich ośmiu szkół gminy Pleszew.

GRATULUJEMY UCZNIOM KLASY VI!

Lidia Gąsiorek - I miejsce

Lidia Gąsiorek z klasy V zajęła I miejsce w etapie powiatowym konkursu „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”. Praca Lidki wzięła udział w etapie wojewódzkim konkursu. GRATULUJEMY!

Konkurs matematyczny o puchar dyrektora szkoły w Kowalewie

26 maja uczniowie z klasy VI: Izabela Furmankiewicz, Dawid Markiewicz oraz Miłosz Mikołajczyk, wzięli udział w Konkursie Matematycznym o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalewie. Wszyscy uczniowie spisali się bardzo dobrze zajmując III miejsce drużynowo. Indywidualnie Izabela Furmankiewicz zajęła IV miejsce, Dawid Markiewicz - VI. GRATULUJEMY!

Konkurs matematyczny w Kowalewie

Uczniowie z klasy III: Hanna Tyrka, Kamil Jakóbczak i Kacper Pera, wzięli udział w Konkursie Matematycznym o Nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej im.Jana Pawła II w Kowalewie i odnieśli ogromny sukces. Kamil Jakóbczak zajął I miejsce, a Hanna Tyrka II miejsce. GRATULUJEMY!

Konkurs matematyczny Kangur

W tegorocznej edycji Konkursu Matematycznego Kangur udział wzięło 29 uczniów naszej szkoły z klas II-VI. Pięcioro uczniów otrzymało wyróżnienia:
Patrycja Markiewicz – kl.II
Bartosz Szyszka – kl.II
Kamil Jakóbczak – kl.III
Marianna Nowak – kl.IV
Izabela Furmankiewicz – kl.VI

GRATULUJEMY i życzymy dalszych matematycznych sukcesów.

Konkurs recytatorski

ZOFIA PAWŁOWSKA z klasy II zdobyła wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim dla uczniów szkół podstawowych „W 115 rocznicę urodzin Jana Brzechwy”.
Konkurs zorganizowali: Pleszewskie Towarzystwo Kulturalne, Dom Kultury oraz Biblioteka Publiczna w Pleszewie.

Wyróżnienie dla Zuzanny Szymczak

ZUZANNA SZYMCZAK z kl.II zdobyła wyróżnienie w Wielkopolskim Konkursie Plastycznym na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową. GRATULUJEMY

Wyróżnienie dla Magdaleny Cukrowskiej

Magdalena Cukrowska z klasy Ib zdobyła wyróżnienie za pracę plastyczną w konkursie "Kto ty jesteś - tajne nauczanie Wielkopolska - niepodległość - wolność 1918 - 1919". Nagrodę książkową i dyplom Magda odebrała w ZSP Nr 3 w Pleszewie. Gratulujemy!

Listopadowe konkursy na szczeblu wojewódzkim

W listopadzie odbyły się w naszej szkole etapy szkolne:
- Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego (udział 7 uczniów z kl.VI)
- Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego (udział 9 uczniów z kl.VI)
- Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego (8 uczniów z kl.VI).

Do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego zakwalifikowało się dwoje uczniów: Izabela Furmankiewicz i Dawid Markiewicz. W etapie rejonowym Izabela Furmankiewicz osiągnęła trzeci wynik wśród 103 osób startujących z powiatów pleszewskiego, krotoszyńkiego i jarocińskiego. GRATULUJEMY i czekamy na dalsze sukcesy.